KAYIP KAÇAK ÖNLEME SİSTEMİ(LOSS-PREVENTION)

Kayıp Kaçak Önleme (Loss-Prevention) Nedir ?

Kayıp Kaçak Önleme, bir perakende ortamında envanter veya paranın kaybolmasını önlemek için politikalar, prosedürler ve iş uygulamaları oluşturma kavramını ifade eder. Bu konsept etrafında bir program geliştirmek, bu kayıpların meydana gelebileceği fırsatları azaltmanıza ve daha spesifik olarak, ortaya çıktıktan sonra bunlara karşı yalnızca reaktif olmaktan ziyade kaybı önlemek için çalışmanıza yardımcı olur.

Bir perakendecinin neden kayıp önleme konusunu anlaması gerekiyor?

Bir perakendeci bir kayıp yaşadığında, doğrudan karlılığa doğru kaybediyorlar. Kayıp envanter, perakendeciye bir maliyet karşılığında ikmali gerektirir ve kayıp paralar değiştirilemez. Bu zararların maliyeti, bir perakende bilançosunun kâr kaybına yol açan doğrudan alt çizgisine doğru gider. Yeni envanter, yeni mağaza açılışları, çalışanlara sağlanan faydalar, artan kazançlar işinizi büyütürken kayıp kaçağı dert etmenize artık gerek yok.

Neden bir kayıp önleme işlevine ihtiyacınız var?

İşinizin başka bir parçası gibi, bir kayıp önleme işlevi veya tümüyle sistemlerinizle entegre yerleşik bir program da işi daha iyi hale getirmenize yardımcı olur.

Kayıp önleme işlevinizin, departmanınızın veya programınızın boyutu, işinize bağlıdır - konum sayısı, ne sattığınız ve işinizle ilgili olası tehditler, riskler ve endişeler. Kaybı oluşturmak, uygulamak ve izlemek için program unsurları ve kaynakları içeren yerleşik bir işleve sahip olmak, işinizi daha kârlı ve belirli kayıplara daha az duyarlı hale getirecektir.

Envanterin korunması ve onu kaybetmenin önlenmesi konusunda sadece tek bir yazılım sayesinde bütün kayıp kaçak durumlarınızı baştan sonra kontrol edebilirsiniz.

OncVision Kayıp Kaçak Veri Analizi, günlük POS verilerinizi alarak başlar ve bunları kalıpları ve olayları tanımlamak için işler. Uygulama daha sonra sorgular, kapalı döngü uyarıları, görsel raporlar veya fırsat panoları aracılığıyla görüntülenebilir çıktıları sunar. Ardından, sektörünüze bağlı olarak, perakende, farklı bölümlere ve perakende satış alanlarına odaklanmak için POS verileriyle birlikte bu verileri karıştırıp eşleştirmek için Finans, İşçilik, Envanter, Nakit Ofisi vb. Gibi ek modülleri açabilirsiniz.

OncVision çözümü neye benziyor?


Perakendeciler, kayıp önleme işlevlerini daha etkili hale getirmeye yardımcı olmak için yazılıma yöneliyorlar. Hırsızlığı, dolandırıcılığı ve davranış bozukluğu eğilimlerini tanımlayın. Uyumluluk sorunlarını erken çözüme kavuşturun. Operasyonel eksiklikleri artırın. Üst düzey yönetim veya başkaları tarafından yapılan sorgulara kolay cevaplar verin. Bu kılavuzu okuyorsanız, yazılımın tümünü ve daha fazlasını kolayca yapabileceğinizi zaten biliyorsunuzdur. Dahası, perakende kayıp önleme yazılımı karları güçlendirmeye, verimliliği artırmaya ve müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı olabilir. Ve göreceli olarak az harcama ve yüksek ROI ile birlikte - kayıp önleme bütçeleri giderek daha önemli olan iki faktör küçülmeye devam ediyor. OncVision yazılımının daha azıyla daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacağını düşünüyorsanız, bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz - 444 1 335 Çalışkan Group - Secube Teknoloji.